سیستم های اعلام حریق

//سیستم های اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق

سیستم های اعلام حریق به دو دسته ی متعارف و آدرس پذیر تقسیم می شوند که با توجه به نیاز ها و شرایط پروژه های مختلف به کاربران پیشنهاد می گردد  در مقالات بعدی توضیحات کاملی در مورد هر کدام از سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر و متعارف ارائه می شود شما می توانید در وبسایت شرکت فنی مهندسی ایمن گستر ساعی مطالب کاملی را مطالعه بفرمایید.

طراحی مناســب سیستم اعلان حریق مســتلزم درک صحیح حریق، اثرات جانبی یا نشانهای حریق و نحوۀ کشــف آن اســت. ضمناً اهمیت بالای نصب این سیستم را باید درنظر گرفت. نشانه های خاص حریق، اندازه گیری آنها، تأثیرات آن بر روی انسان و نحوۀ رسیدن آنها به کاشف های حریق توضیح داده میشود. همچنین، به اهمیت تعیین اهداف حفاظت در برابر حریق ودرک محدودیتهای سیستم اعلان حریق پرداخته میشود.

درصورت ِ نیاز مالک ســاختمان به نصب سیستم اعلان حریق، طراح باید سیستم اعلان حریقی انتخاب کند که اهداف موردنظر او در ساختمان را تأمین میکند. در بسیاری از موارد باید اطلاعاتی در این زمینه در اختیار مالک ساختمان قرار داده شود. بنابراین لازم است طراح سیستم توضیحاتی در مورد هریک از اهداف حفاظت در برابر حریق ارایه دهد و مالک را درخصوص برخی اهداف که فراتراز الزامات مقررات ساختمان است، روشن سازد.

حفاظت از محیط اطراف و درک تأثیر سیستم اعلان حریق بر روی محیط اطراف دارای اهمیت بالایی می باشد. ممکن است مسایلی در ارتباط با نویز  وجود داشته باشد که لازم باشد در انتخاب نوع تجهیز هشداردهنده به آن توجه شود. ممکن است عملیاتی وجود داشته باشد که بتواند توسط مرکز کنترل اعلام حریق انجام شــود و از محیط هایی که در فضای تحت حفاظت سیستم اعلام حریق  قرار دارند، محافظت کند. برای مثال، ارتباط سیستم اعلان حریق با درهای خودکار یا تهویه ممکن است به حفاظت از محیط اطراف در طول عملیات سیستم اطفای حریق یا درحین آتش سوزی کمک کند.

سیستم های اعلان حریق به منظور محافظت ازافراد وساختمان (یا محتویات آنها) مورداستفاده  قــرار میگیرنــد. به همین دلیل باید طوری طراحی و نصب شــوند تا قابلیت اعتماد بالایی داشــته

باشند. سالانه بالغ بر میلیاردها تومان هزینه صرف خرید، نصب و راه ا ندازی انواع سیستمهای اعلان حریق برای پروژه های تجاری و صنعتی میشود؛ اما اکثر این سیستمها درنهایت اندک زمانی پس از راه اندازی، خاموش وبلااستفاده میشوند. حتی بسیاری از آنها به مرحله راه اندازی وفعال سازی هم نمیرسند. سیستمهایی که باید دائما ً فعال باشند تا زندگانی انسان ها را از خطر جانی و مالی نجات دهند، با توجه به مسائلی از این قبیل سیستم های اعلام حریق باید توسط تیم مهندسی با توان فنی بالا طزاحی و اجرا گردند تا از صرف هزینه های  غیر ضروری خرابی و اصلاح پیشگیری گردد.

شرکت فنی مهندسی ایمن گستر ساعی با بهره گیری از تیم فنی متخصص و دانش کسب شده در طول پانزده سال فعالیت خود همواره با ارائه ی مناسب ترین راهکارها توانسته نیازهای گوناگون کارفرما های خود را به بهترین شیوه برطرف سازد. پروژه های انجام شده و رضایت کارفرما های این شرکت گواه این مسئله می باشد.

توسط |۱۳۹۸-۷-۲۲ ۲۰:۰۹:۰۲ +۰۰:۰۰۲۱ام شهریور, ۱۳۹۸|دسته‌ها: سیستم های امنیتی|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

شرکت مهندسی ایمن گستر ساعی

–    سیستم های اعلام حریق
–     سیستم اعلام سرقت ،حفاظت پیرامونی و کنترل تردد
–     سیستم های مداربسته
–     سیستم های ابزار دقیق

 

ایمن گستر ساعی

اطلاعات تماس

تهران –  خ ستارخان – پاک شمالی - خ پردیس 1 - خ پردیس 5 – پلاک 12 – واحد 3

تلفن: 4~66908882 - 021

موبایل: 09301908884

فکس: 66908884 - 021

وب‌سایت: http://www.igs.co.ir/